Veterinárne okienko

VETERINÁRNE OKIENKO

Vakcinačný kalendár a odčervovanie

Vakcinačný kalendár a odčervovanie psíka Viete kedy treba svojho psíka očkovať a proti čomu? Ktoré očkovanie je povinné a ktoré sa odporúča? Viete kedy treba psíka odčervovať? To všetko sa tu dozviete. AUTORKA: Katarína Rošťáková

PSIA KUCHÁRKA

Pripravujete pre Vašeho psíka špeciálne maškrtky a radi sa s nimi podelíte aj s ostatnými? Napíšte nám recept, radi ho uverejníme na stránke.

Čo môže ohroziť zdravie nášho psa? III. časť

AUTORKA: Katarína Rošťáková V tomto článku popíšeme choroby: pasteurelóza, brucelóza, borelióza, leptospiróza, psinka, infekčná laryngotracheitída psov, parainfluenza, psincový kašeľ, besnota, babezióza a dirofilarióza.

Hrozba menom KLIEŠŤ

AUTORKA: Katarína Rošťáková Prišlo leto. Dni plné slnečných lúčov, vody a odhalenej pokožky. Zelená tráva láka svojou hebkosťou nás aj našich štvornohých spoločníkov. Plánujeme dlhé výlety do blízkeho lesa, šantíme na lúkach, športujeme. Pred tým sa väčšina z nás nezabudne nastriekať známym sprejom z reklamy alebo aspoň zahalíme lákavú kožu dlhými nohavicami. Nemáme totiž radi nepríjemné prekvapeniaPrečítajte si viac o Hrozba menom KLIEŠŤ[…]

Kastrácia psov – áno alebo nie?

AUTORKA: Katarína Rošťáková Pokiaľ sa mojej fenke narodia neželané šteniatka, budem schopný zabezpečiť im náležitú starostlivosť a nájsť každému dobrý domov? Pokiaľ chovám psa, som ochotný zabrániť mu v potulkách po okolí? Preberiem zodpovednosť za to, že môj pes niekomu nakryl fenu alebo pred tým zavriem oči s vyhlásením, že fenu si mal ustrážiť jej majiteľ?Prečítajte si viac o Kastrácia psov – áno alebo nie?[…]

Čo je to kynológia? Aké základné povely môžeme nášho psíka naučiť?

AUTORKA: Lucia Lomňančíková Pozná Váš psík povely ako „Sadni!“, „Ľahni!“ alebo „Zostaň!“? Prečítajte si, ako ho to môžete naučiť. Platí to rovnako aj pre psíkov útulkáčov. Každý psík sa to dokáže naučiť.

Výber vhodného psa na canisterapiu

AUTORKA: Dominika Jančová Aký pes je vhodný na canisterapiu? Sú uprednostňované určité rasy alebo môžeme použiť aj psa z útulku? To je hlavným predmetom nasledujúcich riadkov.

Čo môže ohroziť zdravie nášho psa? II. časť – Kožné problémy

AUTORKA: Katarína Rošťáková Problémy so šupinatením kože, svrbením, nadmernou tvorbou kožného mazu, vypadávaním srsti a následnou tvorbou lysých miest na tele psa, to všetko môže mať rôzne príčiny. V tomto článku sme ich rozobrali podrobnejšie.

Čo môže ohroziť zdravie nášho psa?

AUTORKA: Katarína Rošťáková Keď sa zamyslíme nad otázkou „Čo môže ohroziť zdravie (v niektorých prípadoch až život) nášho psa?“, možno nám napadnú aj takéto odpovede: zlá strava, autonehoda, otrava na slimáky, vrodené chyby, uštipnutie hadom, sused s puškou… Každý by vedel vymenovať vlastný zoznam potenciálnych rizík. V nasledujúcich riadkoch budeme viac rozoberať iba jedno z nich:Prečítajte si viac o Čo môže ohroziť zdravie nášho psa?[…]

Canisterapia a jej využitie u pacientov s autizmom a po cievnej mozgovej príhode

AUTORKA: Dominika Jančová Canisterapia využíva pozitívne pôsobenie psa na zdravie človeka. Pre dokázané účinky je možné ju označiť aj ako priamu liečebnú metódu. Je prínosná pri mnohých stavoch a u ľudí všetkých vekových kategórií. Môže pôsobiť na psychickú, fyzickú i sociálnu oblasť. Ako každá terapia, aj canisterapia má aj svoje kontraindikácie.