Hrozba menom KLIEŠŤ

Hrozba menom KLIEŠŤ

AUTORKA: Katarína Rošťáková

Prišlo leto. Dni plné slnečných lúčov, vody a odhalenej pokožky. Zelená tráva láka svojou hebkosťou nás aj našich štvornohých spoločníkov. Plánujeme dlhé výlety do blízkeho lesa, šantíme na lúkach, športujeme. Pred tým sa väčšina z nás nezabudne nastriekať známym sprejom z reklamy alebo aspoň zahalíme lákavú kožu dlhými nohavicami. Nemáme totiž radi nepríjemné prekvapenia v podobe malých živočíchov prisatých na tých najskrytejších miestach. Prečo sa nesnažíme rovnako chrániť aj našich „štvornožcov“?

Read more about Hrozba menom KLIEŠŤ

Kastrácia psov – áno alebo nie?

Kastrácia psov – áno alebo nie?

AUTORKA: Katarína Rošťáková

Pokiaľ sa mojej fenke narodia neželané šteniatka, budem schopný zabezpečiť im náležitú starostlivosť a nájsť každému dobrý domov? Pokiaľ chovám psa, som ochotný zabrániť mu v potulkách po okolí? Preberiem zodpovednosť za to, že môj pes niekomu nakryl fenu alebo pred tým zavriem oči s vyhlásením, že fenu si mal ustrážiť jej majiteľ?

Nenechajte to na náhodu. Myslite o krok vpred a vykastrujte si svoju fenku alebo svojho psíka.

Read more about Kastrácia psov – áno alebo nie?

Čo môže ohroziť zdravie nášho psa?

Čo môže ohroziť zdravie nášho psa?

AUTORKA: Katarína Rošťáková

Keď sa zamyslíme nad otázkou „Čo môže ohroziť zdravie (v niektorých prípadoch až život) nášho psa?“, možno nám napadnú aj takéto odpovede: zlá strava, autonehoda, otrava na slimáky, vrodené chyby, uštipnutie hadom, sused s puškou… Každý by vedel vymenovať vlastný zoznam potenciálnych rizík. V nasledujúcich riadkoch budeme viac rozoberať iba jedno z nich: ochorenia. Read more about Čo môže ohroziť zdravie nášho psa?

Canisterapia a jej využitie u pacientov s autizmom a po cievnej mozgovej príhode

Canisterapia a jej využitie u pacientov s autizmom a po cievnej mozgovej príhode

AUTORKA: Dominika Jančová

Canisterapia využíva pozitívne pôsobenie psa na zdravie človeka. Pre dokázané účinky je možné ju označiť aj ako priamu liečebnú metódu. Je prínosná pri mnohých stavoch a u ľudí všetkých vekových kategórií. Môže pôsobiť na psychickú, fyzickú i sociálnu oblasť. Ako každá terapia, aj canisterapia má aj svoje kontraindikácie. Read more about Canisterapia a jej využitie u pacientov s autizmom a po cievnej mozgovej príhode

PSIA KUCHÁRKA

Pripravujete pre Vašeho psíka špeciálne maškrtky a radi sa s nimi podelíte aj s ostatnými? Napíšte nám recept, radi ho uverejníme na stránke.

0 comments

Čo môže ohroziť zdravie nášho psa? III. časť – Ďalšie choroby

AUTORKA: Katarína Rošťáková V tomto článku popíšeme choroby: pasteurelóza, brucelóza, borelióza, leptospiróza, psinka, infekčná laryngotracheitída psov, parainfluenza, psincový kašeľ, besnota, babezióza a dirofilarióza.

0 comments

Hrozba menom KLIEŠŤ

AUTORKA: Katarína Rošťáková Prišlo leto. Dni plné slnečných lúčov, vody a odhalenej pokožky. Zelená tráva láka svojou hebkosťou nás aj našich štvornohých spoločníkov. Plánujeme dlhé výlety do blízkeho lesa, šantíme na lúkach, športujeme. Pred tým sa väčšina z nás nezabudne nastriekať známym sprejom z reklamy alebo aspoň zahalíme lákavú kožu dlhými nohavicami. Nemáme totiž radi nepríjemné prekvapeniaPrečítajte si viac o Hrozba menom KLIEŠŤ[…]

0 comments

Kastrácia psov – áno alebo nie?

AUTORKA: Katarína Rošťáková Pokiaľ sa mojej fenke narodia neželané šteniatka, budem schopný zabezpečiť im náležitú starostlivosť a nájsť každému dobrý domov? Pokiaľ chovám psa, som ochotný zabrániť mu v potulkách po okolí? Preberiem zodpovednosť za to, že môj pes niekomu nakryl fenu alebo pred tým zavriem oči s vyhlásením, že fenu si mal ustrážiť jej majiteľ?Prečítajte si viac o Kastrácia psov – áno alebo nie?[…]

0 comments

Čo je to kynológia? Aké základné povely môžeme nášho psíka naučiť?

AUTORKA: Lucia Lomňančíková Pozná Váš psík povely ako „Sadni!“, „Ľahni!“ alebo „Zostaň!“? Prečítajte si, ako ho to môžete naučiť. Platí to rovnako aj pre psíkov útulkáčov. Každý psík sa to dokáže naučiť.

0 comments

Výber vhodného psa na canisterapiu

AUTORKA: Dominika Jančová Aký pes je vhodný na canisterapiu? Sú uprednostňované určité rasy alebo môžeme použiť aj psa z útulku? To je hlavným predmetom nasledujúcich riadkov.

0 comments

Čo môže ohroziť zdravie nášho psa? II. časť – Kožné problémy

AUTORKA: Katarína Rošťáková Problémy so šupinatením kože, svrbením, nadmernou tvorbou kožného mazu, vypadávaním srsti a následnou tvorbou lysých miest na tele psa, to všetko môže mať rôzne príčiny. V tomto článku sme ich rozobrali podrobnejšie.

0 comments

Čo môže ohroziť zdravie nášho psa?

AUTORKA: Katarína Rošťáková Keď sa zamyslíme nad otázkou „Čo môže ohroziť zdravie (v niektorých prípadoch až život) nášho psa?“, možno nám napadnú aj takéto odpovede: zlá strava, autonehoda, otrava na slimáky, vrodené chyby, uštipnutie hadom, sused s puškou… Každý by vedel vymenovať vlastný zoznam potenciálnych rizík. V nasledujúcich riadkoch budeme viac rozoberať iba jedno z nich:Prečítajte si viac o Čo môže ohroziť zdravie nášho psa?[…]

0 comments

Canisterapia a jej využitie u pacientov s autizmom a po cievnej mozgovej príhode

AUTORKA: Dominika Jančová Canisterapia využíva pozitívne pôsobenie psa na zdravie človeka. Pre dokázané účinky je možné ju označiť aj ako priamu liečebnú metódu. Je prínosná pri mnohých stavoch a u ľudí všetkých vekových kategórií. Môže pôsobiť na psychickú, fyzickú i sociálnu oblasť. Ako každá terapia, aj canisterapia má aj svoje kontraindikácie.

0 comments