Projekty

NAŠE PROJEKTY A AKTIVITY

DOBROVOĽNÍCTVO

Zapojili sme sa do projektu Naše mesto 2019 pod záštitou nadácie Pontis. Viac o tejto udalosti spolu s fotografiami nájdete v tomto článku.


Článok z akcie 2019.

Fotografie 2019 tu.

➡Ak ste firma a chceli by ste pre svojich zamestnancov vymyslieť podobne zaujímavú aktivitu, oslovte nás. Už teraz máme nápady 💡 na zaujímavé aktivity.

Osvetový program s názvom "VEDELI STE?"

Pridlho sme mlčali.. Za ten čas tu vzniklo veľa klamstiev a poloprávd proti nám, ktoré chceme vysvetliť. Nič nie je také čierne, ako sa zdá a ako sa vykresľuje. Veríme, že viacerým sa otvoria oči a budú trochu viac premýšľať nad tým, čo sa šíri internetom a čo aj oni sami zdieľajú ďalej. Teší nás, ak budete mať otázky a budete sa pýtať aj Vy nás.

KASTRAČNÝ PROGRAM

Cieľom programu je zastaviť populačný rast nechcených spoločenských zvierat a tým sa v budúcnosti vyhnúť vznikaniu ďalších karanténnych zariadení, ktoré otázku nechcených zvierat riešia nehumánnym zabíjaním. Štatisticky sa jedná o tisíce novonarodených psov a mačiek a tisíce ročne utopených, vyhodených zastrelených, či utratených v karanténnych zariadeniach. (Zdroj: http://www.cskp.eu/)

OZ Trenčiansky Útulok podporuje túto myšlienku a zapája sa do tohto programu tým, že dospelých psíkov a fenky kastruje. Psíkovia u nás nie sú utrácaní!! Robíme všetko preto, aby šli do domovov - či už pôvodných alebo nových.

... Kto nám dal právo rozhodovať, ktorý tvor bude žiť a ktorý nie?

SPOLUPRÁCA S DEŤMI A MLÁDEŽOU

Učitelia, vychovávatelia, proaktívni rodičia, školy, škôlky, družiny, internáty, centrá voľného času, krúžky....

Ak máte záujem viesť deti v pozitívnom duchu k zvieratám - opusteným psíkom z ulice, a máte záujem navštevovať psíkov u nás v útulku, alebo organizujete projekty zamerané na pomoc psíkom v útulku, určite Vás radi uvítame s Vašim nápadom. 

Ak chceme zmeniť budúcnosť, vieme, že treba začínať od malička. Kontaktujte nás prosím a veríme, že sa na niečom vždy dohodneme.

(Psíkov momentálne nie je možné venčiť. Po dostavbe budovy, ktorá je povinnou súčasťou každého útulku, začneme aj s venčením psíkov.)

Už uskutočnené projekty si môžete pozrieť nižšie:

Míľa pre mamu 2019

Tento rok sme sa zapojili do celoslovenskej kampane Míľa pre mamu v spolupráci s Rodinným centrom Ovečka Trenčianske Teplice pod záštitou Únie materských centier, ktorej cieľom bolo spojiť sa v jeden deň, v jednu hodinu a osláviť materstvo a prejaviť úctu a vďaku všetkým mamám sveta. Poďakovať sa mamám, starým mamám, krstným mamám aj adoptívnym mamám za ich obetavosť, pochopenie, výchovu a bezhraničnú lásku. Táto výnimočná myšlienka spája počas Míle pre mamu (MPM) tisíce ľudí na rôznych miestach, a to bez rozdielu veku, rasy aj vierovyznania. Vďaka tomu jej právom patrí pomenovanie Najväčšia oslava dňa matiek na Slovensku.

Viac o tejto udalosti nájdete dole v článku:

Oslovila nás pani učiteľka Diana Kostrová zo súkromnej škôlky Detský zámok Kvetinka v Trenčíne s veľmi zaujímavým projektom.

Myšlienka projektu: 

Každé dieťa túži mať psíka, ale nie každé ho môže doma mať. Tak budeme opustenému psíkovi (psíkom) aspoň patrónom.

Cieľom projektu bolo: 

  • pomoc pre psíkov z Trenčianskeho útulku, po materiálnej aj finančnej stránke
  • vybudovať u detí  kladný vzťah k zvieratkám a osvojiť si  problematiku ,, zahodených, nechcených  psíkov“,
  • viesť deti k empatii, zodpovednosti, povinnostiam 
  • projekt úzko súvisí s projektom Canisterapie, ktorý bude pokračovať na jar 2016

VIAC FOTO

skolka

Oslovili sme s ponukou vytvoriť predmety do charitatívnej aukcie Základnú školu vo Veľkom Bieli. Deti sa zapojili do projektu:

"Vdýchni starým veciam nový život a pomôž psíkom v útulku!!"

Pod vedením pani riaditeľky a jej kolegýň, vytvorili spolu s deťmi veľmi pekné predmety, ktoré ste si mohli zakúpiť v aukcii. 

Cieľom projektu bolo:

  • podporiť kreativitu a komunikáciu detí
  • zvýšiť povedomie detí o nechcených psíkoch v útulku, o fungovaní útulkov a karanténnych staniciach na dobrovoľníckej báze, vysvetliť si pojmy dražba (aukcia) – ako funguje.
  • pomôcť Trenčianskemu útulku pri vytváraní predmetov, ktoré možno vydražiť

VIAC FOTO

TRENČIANSKY ÚTULOK POMÁHA DEŤOM V NÚDZI

V spolupráci s OZ Punkáči deťom vzájomne pomáhame deťom aj psíkom v núdzi.

Festival Punkáči deťom je letný hudobný benefičný festival orientovaný v štýle punk-rock, ska, reggae, rockabilly, ktorý sa koná už od roku 2008.

"Cieľom festivalu je ukázať mladým ľuďom, že aj zábavou sa dá pomáhať ľuďom, ktorí to skutočne potrebujú. Výťažok zo vstupného bude venovaný nadácií Pomoc deťom v ohrození, ktorá je zameraná na pomoc týraným, zneužívaným a postihnutým deťom alebo deťom, ktoré sa ocitli v ohrození zdravia a života. Všetky vystupujúce kapely hrajú bez nároku na honorár, čím vyjadrujú podporu festivalu a dokazujú návštevníkom, že aj oni majú srdce a že peniaze pre nich nehrajú hlavnú rolu," Andrej Siget, organizátor festivalu.

Vďaka spolupráci pomôžeme aj my týmto deťom.

Na FB stránke sme usporiadali zbierku hračiek, ktoré sme odovzdali deťom v DSS Giraltovce. Ďakujeme každému, kto sa zapojil do zbierky 🙂 "Dovoľte v mene klientov sa Vám úprimne poďakovať, ich radosť bola neopísateľná a nezabudnuteľná, snáď je to vidieť aj na záberoch, ešte raz srdečná vďaka, prajem všetko dobré," odkazuje p. Jurčová, pracovníčka DSS Giraltovce.

VIAC INFO:

http://punkacidetom.sk/
http://www.pomocdetom.sk/