Podporte nás

POMÔŽTE NÁM POMÁHAŤ

NAJBLIŽŠIE PLÁNOVANÉ AKCIE

VIANOCE 365

Vianoce sú krásnym obdobím v roku. Ľudia sú viac pozorní a všímaví, chcú viac pomáhať. Vo väčšine prípadov sa to končí po Vianociach a potom opäť nastáva obdobie "len ja, len ja, len ja". Pokiaľ sa Vás to však netýka, pomôžte našim psíkom každý deň v roku. Darujte im VIANOCE 365.

Je to jednoduché, nastavte si trvalý príkaz 3,65€ každý mesiac a darujete psíkom presne 12 centov každý deň. Spoločne dokážeme psíkom zabezpečiť veterinárnu starostlivosť vrátane prevencie, očkovania, kastrovania, naplníme im prázdne misky, opravíme im koterce a búdy a ďalšie nutné veci, ktoré nám každý deň prinesie.

Do správy uveďte: VIANOCE 365
Finančná čiastka: 3,65€
Číslo účtu: SK4109000000005017143457

FINANČNÝ PRÍSPEVOK

Sme nezisková organizácia a svojou činnosťou si nezarábame na svoje blaho. Od mesta Trenčín dostávame určitú finančnú dotáciu na psíkov, ale tá ani zďaleka nepokrýva všetky náklady na fungovanie a starostlivosť. Keďže sme karanténnou stanicou, týkajú sa nás poplatky spojené s elektrinou, pitnou vodou, odpadom, poistením. Okrem toho prijímame psíkov v rôznom zdravotnom stave, všetkých typov - milých aj agresívnych, nevyberáme si. Všetkých psíkov očkujeme, odčervujeme, odblšujeme, dospelých kastrujeme, v prípade potreby dáme vystaviť aj pas pre psa na adopciu do zahraničia. V prípade zraneného zvieraťa mu zabezpečujeme neodkladnú starostlivosť, a v prípade agresívneho zvieraťa kde je potrebný výcvik, aj ten. Okrem toho musíme psíkov aj nakŕmiť. Našu činnosť riadia zákony a aj nariadenia Štátnej veterinárnej a potravinovej správy a preto musíme spĺňať všetky platné podmienky. 

V súčasnosti však najväčšiu položku tvoria financie spojené s veterinárnou starostlivosťou. A preto uvítame každý cent, ktorý príde na účet formou jednorázového vkladu alebo pravidelným prispievaním: 

SK4109000000005017143457

SWIFT (BIC): GIBASKBX

KRMIVO

Chcete psíkom naplniť misky a potešiť ich mlstné jazýčky? Určite Vám nepovedia nie - teda haf-haf.

Potešia sa akýmkoľvek pamlskom, ktoré možno kúpiť v akomkoľvek chovprodukte, príp. piškótkam, konzerviam, salámke, cestovinkám. Čo sa týka granúl, nemá význam kupovať veľa a lacných, lepšie je menej a kvalitnejšie. Vyskúšanú máme značku BRIT (modrá rada, príp. ešte kvalitnejšie biela rada) - pomer cena/kvalita, EMINENT, samozrejme Royal Canin je tiež super. Neradi dávame psíkom granulky s logom obchodných domov, psíkovia majú dosť často tráviace problémy, rýchlo priberajú alebo to dokonca nejedia vôbec.

Ak nám chcete zakúpiť krmivo, je dobré to pomiešať. Vhodné je vziať aj nejakú konzervu, ktorú miešame so suchými granulami. Niekedy tam primiešame aj salámu. Salámu alebo konzervu potrebujeme aj na podávanie liekov psíkom (ak je to potrebné). Príp. môžete pridať aj niečo máličko pre šteniatka. Niekedy prijmeme v útulku aj najmenšie šteniatka a stane sa, že im v tom okamihu nemáme čo dať, lebo máme granulky iba pre veľkých psíkov.

Granulky môžete priniesť k nám do útulku osobne alebo existujú stránky na internete, kde môžete zakúpiť krmivo a zaslať do útulku ako DARCA. Zoznam krmiva, doplnkov či veterinárnych prípravkov nájdete tu: ZOZNAM ŽELANÍ A PRIANÍ.

Viac na tému vhodného krmiva si môžete pozrieť na tomto videu POZERAŤ.

DOBROVOĽNÍCTVO

 „Dobrovoľníctvo je základný stavebný kameň občianskej spoločnosti. Oživuje najvznešenejšie túžby ľudstva - úsilie o mier, slobodu, príležitosti, bezpečnosť a spravodlivosť pre všetkých." (Universal Declaration on Volunteering, International Association for Volunteer Effort, IAVE, 2001, Amsterdam).

5.12. je Medzinárodným dňom dobrovoľníkov

Najčastejšie formy dobrovoľníctva u nás:

 • venčenie psíkov - zatiaľ to nie je možné. Až po prestavbe z KS na útulok to bude možné a už sa na to veľmi tešíme.

 • manuálna výpomoc pri prácach v útulku: jednorázovo alebo dlhodobo

  • Čistia sa koterce a výbehy

  • Umývajú sa psie misky

  • Dolieva sa psíkom čistá voda

  • Upravuje a čistí sa exteriér a okolie útulku

 • šírenie osvety prostredníctvom našich kampaní, zbieranie podpisov pod petície, rozdávanie informačných materiálov, letákov a brožúr

Príležitostné ponuky na dobrovoľníctvo budeme zdieľať na našom facebooku.

Ak máte nápad na projekt, ktorý by pomohol psíkom, neváhajte nás kontaktovať a pokiaľ to bude v našich možnostiach, pomôžeme vám s tým.

Napíšte nám mail, aby sme sa dohodli: utulok.trencin@gmail.com alebo nám zavolajte (to bude lepšie).

Radi uvítame skvelé nápady a šikovných ľudí.

2% Z DANÍ

Darovať 2% (alebo 3%) z daní vás naozaj nič nestojí a nám to pomôže fungovať, dokážeme takto uhradiť niektoré náklady spojené s fungovaním alebo starostlivosťou o psíkov.

VIRTUÁLNA ADOPCIA

 V útulku máme viacerých psíkov, ktorí čakajú na svoj domov dlhšie ako ostatní a ich pobyt je preto spojený s vyššími nákladmi na živobytie. (Psíkov v útulku neutrácame, všetka naša snaha mu pomôcť by skončila "v kýbli")

Psíka si môžete virtuálne adoptovať a stať sa jeho virtuálnym majiteľom. (Dokonca jedného psíka môžu vlastniť aj viacerí majitelia)

Ako to funguje?

Absolútne jednoducho. My zverejníme ponuku psíkov a Vy nám napíšete mail, o ktorého psíka máte záujem. Vy sami si vyberiete toho, ktorý je vášmu srdcu najbližší.

Princíp virtuálnej adopcie je založený na pravidelnom mesačnom príspevku v minimálnej výške 5 eur, určenom pre konkrétneho psíka.

Tento príspevok musí prísť na náš účet:

SK4109000000005017143457

SWIFT (BIC): GIBASKBX

Do správy napíšete meno psíka + "VAP".

Virtuálna adopcia je platná do podpísania zmluvy o trvalej adopcii alebo v prípade predčasného skončenia z Vašej strany.

Na čo sa príspevok použije?

Z tohto príspevku budú hradené akékoľvek náklady spojené s týmto psíkom - náklady na kvalitnejšie jedlo, očkovanie, odčervovanie, kastrácia, príp. iné ochorenie.

Čo získam?

Ako poďakovanie dostanete od nás Certifikát o virtuálnej adopcii psíka. Ako virtuálny majiteľ budete dostávať nové informácie o vybranom psíkovi, máte tiež možnosť ho prísť pozrieť a skontrolovať.

Kto si môže psíka takto adoptovať?

Môže to byť fyzická osoba ale aj firma.

PONUKA PSÍKOV NA VIRTUÁLNU ADOPCIU

DOČASNÁ OPATERA (DOČASKA)

Psíkov zvyčajne nedávame do dočasných domovov. 

Prijatý psík musí byť v karanténe, aby nenekazil človeka alebo iné zviera a aby sa aj on sám nenakazil iným zvieraťom. Ale počas roka sú aj také dni, že pobyt v útulku je pre psíka život ohrozujúci (napr. v lete, keď je zvýšená parvoviróza a psík (najčastejšie šteňa) nie je vôbec očkovaný alebo v zime, keď mrzne a pes nie je navyknutý alebo prispôsobený na pobyt vonku srsťou). V takom prípade zverejníme na Facebooku výzvu o dočasku. Pokiaľ nám máte záujem aj takto pomôcť, určite sledujte náš Facebook.

Počas dočasky zabezpečíme pre psíka všetko: krmivo, veterinára, príp. ďalšie a hľadáme mu aktívne trvalý domov.

MATERIÁLNA POMOC

K starostlivosti o psíkov netreba zabudnúť aj na hygienu a čistenie. Psíkom denne umývame a dezinfikujeme koterce, misky, podľa potreby aj búdy a spotrebujeme veľké množstvo čistiacich prostriedkov ako napr. Jar, kuchynské utierky, hubky na riad, rukavice, vrecia na odpad a pod. Spotrebujeme aj dezinfekčné prostriedky ako je Savo, Virkon S a pod.

V zime použijeme aj staré deky, malé koberčeky, prikrývky (nie perie), malé matrace (kockového tvaru).

V súčasnosti prebieha u nás dostavba budovy, spotrebujeme všetky veci týkajúce sa stavby.

Ak by ste nám chceli pomôcť aj týmto spôsobom, budeme určite veľmi radi a pred tým, ako sa rozhodnete takto pomôcť, napíšte nám vopred a dohodneme sa.

ĎAKUJEME

DOBROVOĽNÝ PRÍSPEVOK

Na týchto miestach máme umiestnenú malú pokladníčku, do ktorej môžete vhodiť ľubovoľnú finančnú čiastku. Všetky Vaše príspevky sme dostali do posledného centu 🙂
Ďakujeme vedúcim predajní, že nám umožnili umiestniť pokladníčku.

AquaLifePlus - akvaristika-chovateľstvo MITOŠINKA

Zvieratká MM - Dubnica nad Váhom

Registrové číslo zbierky: 305-2018-007362-2
Dátum konania: 15.02.2018 - 31.01.2019
Viac info: REGISTER ZBIEROK

REKLAMA A PROPAGÁCIA

Viete nám pomôcť s cielenou reklamou alebo propagáciou útulku, psíkov alebo webovej stránky podľa možností zadarmo alebo za zvýhodnenú cenu? Kontaktujte nás prosím do správy, určite každá cielená propagácia nám veľmi pomôže s adopciou psíkov.